رابطه جنسی ، فیلم و کلیپ 96 ، دانلود عکس،آموزش 2017

آموزش مسائل جنسی | روابط زناشوئی | نزدیکی | رابطه جنسی | ازدواج | مشاوره | بارداری | دانلود عکس

رابطه جنسی ، فیلم و کلیپ 96 ، دانلود عکس،آموزش 2017

آموزش مسائل جنسی | روابط زناشوئی | نزدیکی | رابطه جنسی | ازدواج | مشاوره | بارداری | دانلود عکس

رابطه جنسی | آموزش مسائل جنسی | روابط زناشوئی | نزدیکی | آمیزش جنسی | ازدواج | مشاوره | بارداری | دانلود عکس

  • ۰
  • ۰

طریقه جلوگیری از باداری به روش اورژانسی 

چگونه از روش های جلوگیری از حمالگی باید استفاده کرد ؟

آموزش استفاده از قرص های ضد حاملگی و ضد بارداری ال دی LD

ضد حاملگی, جلوگیری از باداری اورزانسی ,قرص بارداری ,کاندوم
روش های جلوگیری اورژانسی از بارداری

ضد حاملگی, جلوگیری از

آمارهای جهانی نشان می دهد که بدون استفاده کردن از روش های پیشگیری از بارداری در طول یک سال، 85 درصد از زوج های سالم بچه دار می شوند. بنابراین حتی اگر از کم تاثیر ترین روش های پیشگیری از بارداری نیز استفاده کنید، شانس حاملگی کمتر از 85 درصد خواهد بود.
روش های زیادی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد و انتخاب بهترین راه ممکن است برای شما مشکل باشد. برای انتخاب یک روش پیشگیری مناسب، بهتر است در خصوص سه موضوع مهم دیگر نیز تصمیم گیری نمایید:

آیا می خواهید در برابر بیماری های جنسی محفوظ بمانید؟
هزینه و راحت بودن راه جلوگیری چقدر برایتان مهم است؟
تاثیر روش چقدر برایتان مهم است؟
با توجه به پاسخ شما به این سه سوال، در ادامه مزایا و معایب روش های پیشگیری از بارداری نیز آورده شده استکه شما می توانید بسته به تصمیم خود و با مشورت پزشکتان یکی از آن ها را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که تنها راه کاملا ایمن و 100% مطمئن برای پیشگیری از بارداری، نداشتن رابطه جنسی است و هر روش دیگر ولو جدید ترین و علمی ترین روش ها نیز تاثیر 100 درصدی ندارند.

 باداری اورزانسی ,قرص بارداری ,کاندوم


بیشتر زوج‌ها با روش‌های پیشگیری از بارداری آشنایی دارند اما با این حال، گاهی بارداری‌های ناخواسته رخ می‌دهد . پزشکان می‌گویند تا مدت کوتاهی پس از این واقعه ، هنوز هم راهی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد : ‌یک راه اورژانسی!  


روش اورژانسی، روشی است که اگر زوجی احتمال بارداری ناخواسته پس از تماس جنسی را بدهد (مثلا در اثر پارگی کاندوم یا استفاده نکردن از روش‌های مطمئن پیشگیری) می‌تواند تا 5 روز پس از تماس جنسی نیز از آن استفاده نماید. البته این روش جزو روش‌های موثر پیشگیری از بارداری نیست ولی به هر حال، قابل استفاده است.

  


و اما مکانیسم آنها برای جلوگیری از بارداری 


  احتمالا مجموعه‌ای از موارد مانند پیشگیری و تأخیر در تخمک‌گذاری، تغییر موکوس دهانه رحم، 

اختلال در نفوذ اسپرم، اختلال در حرکت لوله‌ها و بالاخره اختلال در لقاح باعث تاثیر آن می‌شود.

عوارض این درمان تهوع و استفراغ جزو شایع‌ترین عوارض مصرف این قرص‌هاست و بهتر است نیم ساعت قبل و 4 تا 6 ساعت پس از مصرف هر دوز این قرص از یک داروی ضدتهوع به دستور پزشک استفاده کرد . ا ز دیگر عوارض می‌توان به 

اختلال قاعدگی، سردرد و سرگیجه اشاره کرد.

 


زمان شروع و چگونگی استفاده :

  


اگر بیش از 5 روز از رابطه زناشویی همسران گذشته باشد و پیشگیری موثری استفاده نشده باشد، زن می‌تواند با یکی از این روش‌هااز بارداری ناخواسته جلوگیری نماید:

1) قرص لوونورژسترول، 2 عدد یک‌جا در اولین فرصت و ۱ عدد در ۱۲ ساعت بعد

2) ۴ عدد قرص LD یک‌جا در اولین فرصت و چهار عدد 12 ساعت بعد.

3) قرص تری‌فازیک، 4 عدد قرص سفید در اولین فرصت و 4 عدد قرص سفید 12 ساعت بعد.

و در بعضی از کشورها هم از 2 عدد قرص HD در اولین فرصت و 2 عدد 12 ساعت بعد استفاده می‌شود که البته به دلیل هورمون بالا و عوارض، کمتر توصیه می‌شود. قرص لوونورژسترول با اسامی تجاری مختلفی در بازار موجود است ولی در مراکز بهداشتی‌درمانی به نام LNG یا لوونورژسترول در اختیار مراجعه‌کننده قرار می‌گیرد.

 


در مورد هر یک از قرصهای فوق مصرف نوبت اول بهتر است قبل از ۱۲ ساعت پس از وقوع نزدیکی بدون پیشگیری باشد  


 


این روش نباید مورد استفاده دایم قرار بگیرد و فقط در موارد خاصی باید استفاده شود: تماس جنسی محافظت‌نشده، استفاده نکردن از روش‌های موثر پیشگیری از بارداری، پارگی و خارج شدن کاندوم، فراموشی در مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری و... که البته باید در بروز هر کدام از موارد فوق با پزشک یا ماما مشورت شود.  


از موارد دیگر، تأخیر در تزریق آمپول‌های پیشگیری از بارداری و خروج آی‌یو‌دی در زمانی به جز دوران قاعدگی

است. 


 


مصرف این قرص‌ها بسته به شرایط داوطلب و دسترسی به نوع قرص‌ها متفاوت است لذا برای استفاده از این قرص‌ها باید با پزشک یا ماما مشورت کرد . ولی توصیه‌هایی هم هست؛ مثلا اینکه قرص‌ها در اولین فاصله زمانی ممکن پس از تماس جنسی محافظت‌نشده خورده شوند تا بیشترین اثربخشی را داشته باشند. قرص‌ها با شکم خالی خورده نشوند و در صورت استفراغ تا دو ساعت پس از استفاده، خوردن مجدد قرص‌ها ضروری است. حداکثر دفعات مجاز استفاده از این روش در سیر سیکل قاعدگی نیز یک بار است و باید در حداقل دفعات ممکن در طول دوران باروری هر زن استفاده شود.

مجاز بودن مصرف یک‌بار از این روش در هر دوره قاعدگی دلیلی بر تایید مصرف آن در هر دوره قاعدگی به عنوان روش پیشگیری از بارداری نیست. این روش برای کسانی که داروهای ضد سل و ضدصرع مصرف می‌نمایند، با احتیاط صورت می‌گیرد؛ چون اثربخشی این قرص‌ها کمتر می‌شود و باید مصرف قرص لوونورژسترول افزایش یابد و جمعا 4 عدد استفاده شود. با توجه به اینکه افزایش تعداد تماس‌های جنسی بدون محافظت اثربخشی روش را کاهش و احتمال بارداری را افزایش می‌دهد لذا یک خانم نمی‌تواند چند بار در طول یک دوره قاعدگی از این روش استفاده نماید. 


اثربخشی روش اورژانسی پیشگیری از بارداری با قرص‌های لوونورژسترول 99 درصد و با قرص‌های ترکیبی حدود 97 درصد است؛ یعنی میزان بارداری با استفاده از این روش در صورت استفاده از قرص‌های لوونورژسترول حدود 1 درصد و با استفاده از قرص‌های ترکیبی حدود 3 درصد گزارش شده است ولی اثربخشی آن با فاصله زمانی تماس جنسی تا آغاز استفاده از روش ارتباط قابل توجهی دارد؛ یعنی هر چه‌قدر فاصله زمانی تماس جنسی تا آغاز استفاده از روش کوتاه‌تر باشد، اثربخشی آن بیشتر خواهد بود.

حرف آخر

استفاده از این روش می‌تواند باعث تغییر در زمان قاعدگی شود لذا اگر تأخیر قاعدگی بیش از 7 روز شود باید احتمال بارداری را مدنظر قرار داد و برای انجام مشاوره و تست بارداری به ماما یا پزشک مراجعه کرد. معمولا خانم‌ها سوال می‌کنند اگر با مصرف دارو باز بارداری رخ داد چه کار کنیم؟ جواب این است که با توجه به خطرناک نبودن این روش برای جنین، در صورت وقوع بارداری، هیچ نیازی به ختم بارداری نخواهد بود. اجازه بدهید یک نکته دیگر را هم خطاب به مسوولان بگویم.

در خارج از کشور، به نیرو‌های پلیس که اولین افرادی هستند که با قربانیان خشونت‌های جنسی روبه‌رو می‌شوند، روش‌های ضدبارداری اورژانس آموزش داده می‌شود تا آن را به قربانیان بیاموزند تا زمان طلایی پنج‌روزه از دست نرود. پیشنهاد من به نیروی‌های محترم انتظامی کشورمان این است که با برقراری دوره‌های آموزشی برای پرسنل خود، به ما در این مهم یاری برسانند. چه زمانی باید از باردار شدن جلوگیری کرد؟

سوال جواب هایی که قبل از جلوگیری از بارداری باید بدانید

آیا پیشگیری از بارداری مانع از حاملگی ناخواسته میشود ؟

داشتن رابطه جنسی نیز نوعی انتخاب است . ما شریک جنسی مان را انتخاب میکنیم . اینکه چه زمانی برای برقراری رابطه جنسی آماده هستیم و در آخر میتوانیم بهترین حالت برقراری رابطه جنسی را انتخاب کنیم . باردار نشدن مستلزم این است که شما جوانب مثبت و منفی همه روش های بارداری را بسنجید و موثرترین روش کنترل بارداری را انتخاب کنید که حس میکنید برای شما مناسب تر است . و میتوانید به درستی از آن استفاده کنید و همواره هر زمان که رابطه جنسی دارید ٬ بتوانید از آن استفاده کنید .

باوجود روش های مختلف جلوگیری از بارداری ٬ انتخاب بهترین روش ممکن ٬ کمی دشوار است . در اینجا چند سوال وجود دارد که شما میتوانید در زمان انتخاب روش جلوگیری از بارداری از خودتان بپرسید

۱) سهولت استفاده از آن و مناسب بودن آن چقدر برای شما مهم است ؟

برخی روش های جلوگیری از بارداری از روش های دیگر بسیار راحت تر است . برای مثال استفاده از پچ ( که فقط لازم است هفته ای یکبار تعویض شود ) از دیافراگم ( که باید قبل از برقراری رابطه جنسی درون واژن قرار بگیرد ) بسیار راحت تر است. ‌ و تزریق آمپول جلوگیری از بارداری از روش طبیعی جلوگیری بسیار راحت تر است . شما باید دقیقا بسنجید که این روش ها چقدر برای شما مهم است و کدام روش جلوگیری از بارداری برای شما مناسب تر است .

سوالهای مهمی که برای انتخاب روش های جلوگیری از بارداری وجود دارند تخم دانی درمان اکنه ریسک بارداری روش طبیعی جلوگیری آمپول ضد بارداری آی یو دی ویروس ایدز

کدام یک از روش های جلوگیری از بارداری موثرترند

۲) استفاده از کدام روش جلوگیری از بارداری برای من راحت تر خواهد بود؟

در هنگام انتخاب روش جلوگیری از بارداری ٬ راحت بودن آن روش را نیز درنظر بگیرید . درصورتیکه استفاده از یک روش برای شما راحت نیست ٬ بعید است که آن روش بتواند در دراز مدت برای شما قابل اطمینان باشد . به این بیندیشید که آیا انتخاب یک روش خاص ممکن است باعث رنجش و سختی برای شما و یا همسرتان باشد . این را هم درنظر بگیرید که آیا استفاده از وسایل فیزیکی جلوگیری از بارداری برایتان مشکلی نخواهد داشت . برخی روش های جلوگیری از بارداری برای خانم ها مانند دیاگرام و یا نوارین باید در زمان برقراری رابطه جنسی داخل واژن خانم ها قرار داده شود و بعد از آن خارج شود . و کاندوم نیز باید بر روی آلت تناسلی آقایان گذاشته شود .

 

۳) آیا پیشگیری از بارداری از انتقال بیماری های مقاربتی جلوگیری خواهد کرد؟

کاندوم ها تنها روش جلوگیری از بارداری هستند که خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی مانند ویروس HIV را کاهش میدهند . بیاد داشته باشید که حتی اگر شریک جنسیتان مبتلا به هیچ گونه بیماری مقاربتی نباشد٬ باز هم شما در معرض ابتلا به عفونت هستید . برای جلوگیری از عفونت و دیگر بیماری های مقاربتی علاوه بر استفاده از دیگر روش های جلوگیری از بارداری ٬ از کاندوم نیز استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کاندوم مردانه هرگز نباید همزمان با کاندوم زنانه استفاده شود .

۴) آیا قصد دارید در آینده بچه دار شوید؟

اول اینکه ٬ باید تصمیم بگیرید که آیا روش جلوگیری از بارداری موقت را انتخاب میکنید یا دائم را ٬ اینکه قصد بچه دار شدن دارید یا نه ٬ میتواند برای تصمیم گیری شما مفید باشد . اگر از تصمیم آینده تان اطمینان ندارید ٬ روش جلوگیری موقت را انتخاب کنید ۰ در صورتیکه در آینده تصمیم به باردار شدن دارید ٬ روشی را انتخاب کنید که بلافاصله بعد از متوقف کردن آن روش بتوانید به سرعت باردار شوید . همچنین ٬ این را هم در نظر بگیرید که ممکن است از انتخاب روش دائمی جلوگیری از بارداری تأسف بخورید . در صورت جوان بودن ٬ فقط یک بچه داشتن یا هیچ بچه ای نداشتن و یا اینکه همسرتان از شما درخواست کرده باشند ٬ انتخاذ این روش به هیچ عنوان روشی منطقی نیست.

 

سوالهای مهمی که برای انتخاب روش های جلوگیری از بارداری وجود دارند تخم دانی درمان اکنه ریسک بارداری روش طبیعی جلوگیری آمپول ضد بارداری آی یو دی ویروس ایدز

کاندوم ها تنها روش جلوگیری از بارداری هستند که خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی را کاهش میدهند

کاندوم مردانه هرگز نباید همزمان با کاندوم زنانه استفاده شود

۵) تا چه اندازه میخواهم روش جلوگیری از بارداری که انتخاب کرده ام موثر باشد ؟

گرچه برخی روش های جلوگیری از بارداری قابل اعتماد تر از دیگر روش هاست اما هیچ روش جلوگیری از بارداری صد درصد موثر نیست . بنابراین انتخاب موثرترین روش جلوگیری از بارداری مهم است . به طور کلی ٬ روش های دائمی و برخی روش های هورمونی قابل اعتمادتر هستند . در اصل روش هایی که نیاز به مراقبت کمتری دارند ٬ خطای آنها کمتر است .

۶) چگونه یک بارداری ناخواسته روی زندگی من تأثیر خواهد گذاشت ؟

پاسخ شما به این سوال میتواند همچنین به شما برای نشان دادن مسیر درست ٬ زمانیکه روش های جلوگیری از بارداری را انتخاب میکنید٬ کمک کند .

 

۷) آیا مبتلا به بیماری هستم که ممکن است انتخاب روش جلوگیری از بارداری مرا محدود کند ؟

اگر شما بیماری خاصی دارید و یا به ویروس های خطرناک مبتلا هستید ٬ برخی از روش های جلوگیری از بارداری ممکن است مطمئن ترین انتخاب نباشد . گرچه بیماری هایی میتواند وجود داشته باشد که شما را از انتخاب روشی خاص باز دارد ولی بندرت چنین چیزی پیش می آید . برای اطمینان ٬ قبل از شروع هر روش جلوگیری از بارداری حتمأ اول با پزشکتان مشورت کنید . عامل سلامت دیگری که باید در انتخاب روش جلوگیری از بارداری در نظر گرفته شود این است که آیا شما اکنون به بیماری ای که از طریق رابطه جنسی منتقل میشود مبتلا هستید یا نه . دانستن این مطلب میتواند به شما برای انتخاب مطمئن ترین روش جلوگیری از بارداری کمک کند .

 

سوالهای مهمی که برای انتخاب روش های جلوگیری از بارداری وجود دارند تخم دانی درمان اکنه ریسک بارداری روش طبیعی جلوگیری آمپول ضد بارداری آی یو دی ویروس ایدز

آیا پیشگیری از بارداری مانع از بارداری ناخواسته میشود؟

 روش طبیعی جلوگیری از بارداری  روش موثری برای جلوگیری از بارداری به حساب نمی آید .

۸) هزینه روش جلوگیری از بارداری چقدر خواهد بود؟

هر یک از روش های جلوگیری از بارداری قیمت های مختلفی دارند . زمانی که روش جلوگیری از بارداری را انتخاب میکنید موارد زیر را درنظر داشته باشید :

۰روش های دارویی نیاز به مراقبت روزانه دارند

۰ قرار دادن و برداشتن وسیله جلوگیری از بارداری مانند IUD

درمان عوارض ناشی از برخی روش های جلوگیری از بارداری

۰ استفاده از روش اورژانسی در صورت شکست روش انتخابی شما

این را نیز درنظر بگیرید که برخی روش های جلوگیری از بارداری که فقط یک بار هزینه در بردارند ٬ در دراز مدت هزینه کمتری از هزینه های قرص ها ٬پچ ها و کاندوم هایی که باید مکررأ خریده شوند را دارند .

 

۹) بهترین انتخاب من چیست ؟

اگر شما با استفاده از روش طبیعی جلوگیری از بارداری ارضا شده اید و برایتان لذت بخش بوده است ٬ میتوانید از این روش برای جلوگیری از بارداری استفاده کنید . معمولأ محققان توجه کمتری به این روش دارند ولی بدان معنا نیست که این روش را کاملأ رد کرده اند . در صورت انتخاب روش جلوگیری از بارداری طبیعی حتمأ توجه داشته باشید که این روش موثری برای جلوگیری از بارداری به حساب نمی آید .

 


۱۰) آیا در کنار پیشگیری از بارداری ناخواسته ، نیاز دیگری هم دارم ؟

پیشگیری از بارداری مانع از بارداری ناخواسته میشود . ریسک های بارداری بسیار بیشتر از ریسک های استفاده از هر نوع روش جلوگیری از بارداری است . برخی از روش های جلوگیری از بارداری علاوه بر جلوگیری از بارداری از لحاظ سلامتی نیز منفعت هایی دارند . به عنوان مثال قرص جلوگیری از بارداری میتواند خطر مبتلا شدن به کیست های تخمدانی و سرطان رحمی را کاهش دهد . ممکن است آکنه را بهبود ببخشد و از علایم دردهای قبل از قائدگی بکاهد . همچنین کاندوم های لاتکس میتوانند از بیماری های مقاربتی و ایذر جلوگیری کنند . ‌

 ترجمه و منبع

(( سایت تخصصی رنگ زندگی ))

 

منابع:

arshad-nurse.blogsky.com/

hrangezendegi.com/587/important-questions-to-consider-when-choosing-birth-control-methods/Emergency prevention of pregnancy

انواع روش های جلوگیری اورژانسی از باردارینظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">