رابطه جنسی ، فیلم و کلیپ 96 ، دانلود عکس،آموزش 2017

آموزش مسائل جنسی | روابط زناشوئی | نزدیکی | رابطه جنسی | ازدواج | مشاوره | بارداری | دانلود عکس

رابطه جنسی ، فیلم و کلیپ 96 ، دانلود عکس،آموزش 2017

آموزش مسائل جنسی | روابط زناشوئی | نزدیکی | رابطه جنسی | ازدواج | مشاوره | بارداری | دانلود عکس

رابطه جنسی | آموزش مسائل جنسی | روابط زناشوئی | نزدیکی | آمیزش جنسی | ازدواج | مشاوره | بارداری | دانلود عکس

  • ۰
  • ۰

بیماری شایع بیضه,سرطان بیضه,مسائل جنسی,اموزش مسائل جنسی,مشکلات جنسی,راه درمان مشکلات جنسی,بیماری های جنسی,بیماری بیضه,بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه,,آموزش جنسی,آموزش مسائل جنسی

علت و عوامل بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه / پیشگیری از سرطان بیضه

 علل بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه چیست

 

بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه چیست؟

تجمع ذرات کلسیم در داخل نسج بیضه را شن ریزه یا میکروکلسیفیکاسیون (Microcalcification) بیضه می‌گویند. این بیماری معمولا در حین سونوگرافی بیضه که برای منظور دیگری تجویز شده، کشف می‌شود و علائم بالینی خاصی ندارد. در سال‌های اخیر این بیماری اهمیت خاصی پیدا کرده و بیماران زیادی به دلیل داشتن ابتلا به آن به پزشک متخصص مراجعه می کنند.

 

علت وجود شن‌ریزه در داخل بافت بیضه شناخته شده نیست، هر بیضه از حدود ۳۰۰-۲۰۰ لوله اسپرم‌ساز تشکیل شده است اگر در داخل این لوله‌ها کلسیم رسوب کند به آن میکروکلسیفیکاسیون بیضه گفته می‌شود که با بزرگ شدن و تجمع کلسیم بیشتر سبب ایجاد شن ریزه می‌گردد. میکروکلسیفیکاسیون بیضه معمولا متعدد و در سرتاسر بیضه منتشر می‌شوند و با سونوگرافی به راحتی قابل تشخیص هستند. میزان گزارش‌شده از شیوع این بیماری بسیار متفاوت بوده و گاها از ۱۱-۱ درصد متغیر و شیوع این بیماری در سیاه‌پوستان بیشتر است. معمولا در کسانی که دارای شن‌ریزه داخل نسج بیضه هستند، شیوع آن در سایر نسوج مثل ریه‌ها و سیستم عصبی نیز بیشتر است.

 

بیماری میکروکلسیفیکاسیون  مخصوص سن خاصی نیست
برخی از محققان علت ژنتیک را در بروز بیماری میکروکلسیفیکاسیون مطرح کرده‌اند ولی اخیرا مشخص شده که در افراد مبتلا به میکروکلسیفیکاسیون بیضه جهش در ژن SLC34A2 که در روی کروموزوم ۱۵ قرار دارد، در بروز آن نقش دارد.
این بیماری مخصوص سن خاصی نیست و از کودکی تا کهنسالی دیده می‌شود‌ هر چند بروز این عارضه قبل از بلوغ و در مردان بالای ۶۰ سال به‌ندرت دیده می‌شود. میکروکلسیفیکاسیون بیضه معمولا دو طرفه و بدون علامت است، گاها بیمار با درد بیضه به پزشک متخصص مراجعه می‌کند از این رو، در تشخیص افتراقی علل درد بیضه باید میکروکلسیفیکاسیون بیضه را هم مدنظر قرار داد.
در سال‌های اخیر نتایج چندین گزارش نشان می‌دهد که وجود شن‌ریزه در داخل نسج بیضه آن را مستعد سرطان می‌کند. چون اکثر موارد تشخیص میکروکلسیفیکاسیون بیضه به‌دنبال سونوگرافی به یک دلیل دیگر مثلا درد بیضه صورت می‌گیرد. به همین دلیل عده‌ای معتقدند بین وجود شن ریزه داخل نسج بیضه و سرطان یک رابطه ضعیف وجود دارد.

بیماران مبتلا به میکروکلسیفیکاسیون به چند گروه تقسیم می‌شوند
بیمارانی که دارای شن‌ریزه داخل نسج بیضه هستند، به چند گروه تقسیم می‌شوند که هر کدام نیازمند اقدام خاصی است.
در یک گروه از بیماران، فرد داری شن‌ریزه داخل نسج بیضه است ولی علائم یا سایر فاکتورهای خطر سرطان بیضه را ندارد. در این بیماران نیاز به اقدام اضافی نیست ولی باید سالیانه توسط پزشک معاینه و بررسی شوند. از مهم‌ترین علائم سرطان بیضه وجود توده‌ای قابل لمس داخل نسج بیضه است.
در گروهی دیگر، بیماران دارای علائم و سایر فاکتورهای خطر سرطان بیضه نیز هستند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خطر سرطان بیضه، سابقه بیضه نزول نکرده است. اگر بیضه نزول نکرده مبتلا بهمیکروکلسیفیکاسیون شود، نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد. برخی از پزشکان بیوپسی یا نمونه‌برداری را در این بیماران توصیه می‌کنند.
در یک گروه دیگر، کلسیفیکاسیون داخل بیضه، محدود به یک قسمت است. همانطور که در قبلا گفته شد،میکروکلسیفیکاسیون بیضه، منتشر و معمولا دوطرفه است، ولی در مواردی به دلایل مختلف این بیماری محدود به یک قسمت از بیضه می‌شود. مهم‌ترین علل کلسیفیکاسیون محدود بیضه عبارتند از التهاب مثل عفونت، سل و…، عروقی مثل واسکولیت یا انسداد عروقی موضعی در بیضه، سرطان و بقایای غده فوق کلیه در بیضه.
بنابراین با توجه به اینکه بیماران مبتلا به چند گروه تقسیم می‌شوند، در وهله اول پس از معاینات و بررسی‌های لازم باید مشخص شود فرد در کدام گروه قرار می‌گیرد تا براساس آن اقدام‌های درمانی لازم صورت بگیرد.


منبع: rahafun.com 


با بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه آشنا شوید - سلامانه

... پوست و مو · پزشکی ورزشی · طب مکمل · طب پیشگیری · کنگره‌ها و همایش‌ها ... با بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه آشنا شوید ... علت وجود شن‌ریزه در داخل نسج بیضه شناخته شده نیست و هر بیضه از حدود 300-200 لوله ... به همین دلیل عده‌ای معتقدند بین وجود شن ریزه داخل نسج بیضه و سرطان یک رابطه ضعیف وجود دارد.

سرطان بیضه چیست و چطور بیضه ها را معاینه کنیم | جدید 95 - ...

سرطان بیضه چیست علت سرطان بیضه چیست راهنمای سرطان بیضه درمان سرطان بیضه پیشگیری از سرطان بیضه نشانه های سرطان بیضه عوارض سرطان بیضه علائم سرطان بیضه. ... اگر این بیماری در مراحل ابتدایی کشف شود ، به آسانی قابل درمان است . ... عللسرطان بیضه نامعلوم است اما عوامل شناخته شده ای خطر ابتلا را افزایش میدهند ...

میکروکلسیفیکاسیون بیضه | تجمع ذرات کلسیم در داخل ...

برخی از محققان علت ژنتیک را در بروز بیماری میکروکلسیفیکاسیون مطرح کرده‌اند ولی اخیرا مشخص ... در گروهی دیگر، بیماراندارای علائم و سایر فاکتورهای خطر سرطان بیضه نیز هستند. ... دلایل و روش های پیشگیری از ابتلا به عفونت قارچی در زنان.

سرطان بیضه چیست؟ ( همراه با آموزش نحوه معاینه بیضه ) - طبیب

کیسة‌ بیضه با کوچک و بزرگ شدن، بیضه‌ها را به بدن نزدیک و یا از آن دور می‌کند. زمانیکه بدن سرد ... علت اصلی این موضوع ورود خون به عالت می باشد.که باعث بزرگ .... بیماران با سرطان بیضه در چه مرحله‌ای از بیماری ممکن است مراجعه کنند؟ ... nabz.iranblog (نبض) · آغاز یک زندگی سالم · پیشگیری اورژانس از بارداری · سرطان بیضه چیست؟

با بیماری میکروکلسیفیکاسیون یا سونوگرافی بیضه آشنا ...

بیماری های بیضه، بیضه، علائم بیماری میکروکلسیفیکاسیون، علل بیماری ... از مهم ترین علائم سرطان بیضهوجود توده ای قابل لمس داخل نسج بیضه است. ... علت وجود شن ریزه در داخل بافت بیضه شناخته شده نیست، هر بیضه از حدود 300-200 لوله اسپرم ساز ... پیشگیری از انتقال بیماری های دام به حیات وحش کاشمر ...

علائم سرطان بیضه - خبر ایرونی

علائم بیماری شن ریزه یا میکروکلسیفیکاسیون در بیضه چیست؟ ... یکی از اولین نشانه‌های سرطان بر روی دستان پدید می‌آید به همینعلت افراد باید با آگاهی از ... کنیم روش های موثر برای پیشگیری از شایع ترین سرطان ها مانند سرطان پروستات،سرطان ...

بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه چیست؟ - وبلاگ های ...

بیماری بیضه بیماری های بیضه بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه ... های بیضه ، علل وجود شن ریزه دربیضه ، سرطان بیضه ، پیشگیری از .

بیضه - دایرکتوری سلامت

دلایل بیماری‌ های قلبی و راههای پیشگیری از آن · تضمین افزایش طول عمر با روزه ... ژن‌ها عامل نیمی از ابتلا به سرطان بیضه; سلامانه : طبق یک مطالعهٔ جدید، نزدیک به 50 ... با بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه آشنا شوید; سلامانه : تجمع ذرات کلسیم ... 10علت درد بیضه و درمان آن; سلامانه : عوامل مختلفی باعث درد بیضه در آقایان می شوند.

سرطان بیضه (Testis Cancer) | رخ شاد ROKHSHAD

/سرطان-بیضه-
 
سرطان کولون و رکتوم، پیشگیری و تشخیص زودرس -  علّت ایجاد آن مانند اغلب سرطان ها نامشخص است. ... بیماران با سرطان بیضه در چه مرحله ای از بیماری ممکن است مراجعه کنند؟ ... چه درمان هایی برای سرطان بیضهوجود دارد؟

بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه چیست؟ | تجمع ذرات ...

 علت وجود شن ریزه در داخل بافت بیضه شناخته شده نیست، هر بیضه از حدود 300-200 لوله اسپرم ساز ... مصرف سیگار از عوامل اصلی سرطان زبان ...

بیضه بایگانی - بهترین ها

بیماری های بیضه,بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه,تجمع ذرات کلسیم در بیضه ... علت وجود شن‌ریزه در داخل بافت بیضه شناخته شده نیست، هر بیضه از حدود .... سابقهٔ خانوادگى سرطان بیضه یا ابتلا به تورم بیضهٔ ناشى از اوریون از عوامل خطرساز دیگر هستند. ..... روشهای پیشگیری از بارداری در مردان,عمل وازکتومی,وازکتومی چیست؟

بیماری میکروکلسیفیکاسیون بیضه چیست؟

 . بیماری شن ریزه بیضه ، بیماری های بیضه ، علل وجود شن ریزه در بیضه ، سرطان بیضه ، پیشگیری از .

توده های خوش خیم و بدخیم بدن - پورتال پزشکی ورزشی ایران

به هر علت اگر این فرآیند نابود شود یعنی سلول های معیوب بتوانند رشد کرده و تکثیر شوند و یا یک .... بیماری اوریون نیز می تواند عامل سرطان بیضه باشد.1-رژیم غذایی حاوی فیبر زیاد، سبزی و میوه جات عامل پیشگیری از بسیاری از سرطانهاست.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">